DSC03193

W związku z pojawieniem się nieścisłych informacji, dotyczących sytuacji Szkoły Podstawowej w Górkach, zastępca burmistrza za pośrednictwem naszego portalu chciałby zdementować i oświadczyć: – Proces likwidacji Szkoły Podstawowej w Górkach nie został wstrzymany. To niemożliwe, chociażby z uwagi na fakt, że zostaliśmy zobligowani przez Radę Miejską do rozpoczęcia tej procedury. W pierwszej kolejności zostały wysłane powiadomienia do rodziców. Odbyło się to w piątek (15.01). Dopiero po powiadomieniu rodziców, ostatnim etapem będzie powiadomienie Kuratora Oświaty – informuje Leszek Szefliński.

Gmina Kamień Pomorski ma czas do 28 lutego, aby powiadomić Kuratora Oświaty o likwidacji Szkoły Podstawowej w Górkach i wystąpić o opinię dotyczącą likwidacji. – Jeżeli Kurator wie, że samorząd dokonał wszystkich procedur związanych z likwidacją przeprowadza kontrolę w danej placówce, sprawdzając w jaki sposób funkcjonuje i wtedy wydaje opinię – tłumaczy zastępca burmistrza.

Zobacz także: Krzyki i wrzaski w Górkach. „Zlikwidujcie sobie jedynkę!”

Likwidacja Szkoły Podstawowej w Górkach jest jednym z elementów wpisanych do Programu Postępowania Naprawczego pozytywnie zaopiniowanego przez Regionalną Izbę Obrachunkową kontrolującą finanse samorządów. Docelowo ma ona przynieść około 700 tys. zł oszczędności rocznie.