fot. Tomasz Rychłowski

Już od 23 kwietnia 2015 r. Uczniowski Klub Sportowy „Chrobry” Międzyzdroje zaprasza dzieci i młodzież do udziału w „Czwartkach Lekkoatletycznych”. Współorganizatorem zawodów jest Gmina Międzyzdroje, Klub Biegacza Sporting Międzyzdroje, ZOŚ Międzyzdroje oraz Pracownia Motywacja i Działanie. Patronat honorowy nad cyklem „Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych” objął Burmistrz Miasta i Gminy Międzyzdroje Pan Leszek Dorosz. Cały cykl zawodów rozpoczął się jesienią 2014 r. i będzie kontynuowany wiosną. Dotychczas w trzech zawodach wystąpiło ponad 120 dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów z naszego powiatu. Zawody wiosenne będą się odbywały na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach w terminach:

– 23 kwietnia 2015 r. (godz. 16:00),

– 7 maja 2015 r. (godz. 16:00),

– 21 maja 2015 r. (godz. 16:00),

– Finał Miejski 28 maja 2015 r. (godz. 16:00)

fot. Tomasz Rychłowskii

W zawodach mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy) klas VI, V, IV i młodszych dla których będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja punktowa przez cały okres trwania „Czwartków”. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w rywalizacji sportowej w następujących konkurencjach lekkoatletycznych – 60m, 300m, 600m K, 1000m M, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłką palantową. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej www.uks.jupe24.pl

Zapraszamy do udziału w zawodach nie tylko grupy szkolne z nauczycielami i trenerami ale również rodziców ze swoimi dziećmi. Przypomnijmy, że „Czwartki Lekkoatletyczne” są wspaniałą okazją do sportowej rywalizacji, zabawy, spędzania wolnego czasu oraz szukania sportowych talentów.

Rafał Błocian
UKS Chrobry Międzyzdroje