unnamed

UTW w Golczewie zaprasza na konferencję w dniu 30.09.2017 o godzinie 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie, ul. Zwycięstwa 12. Wrześniowa konferencja pt. „Nic o nas bez nas”, w ramach budowania sieci wzajemnego wsparcia, integracji środowiska, poświęcona tworzeniu Rad Seniorów w małych i wielkich miastach z udziałem przedstawicieli UTW, nauki, polityki, władz lokalnych, powiatowych, wojewódzkich, przedstawicieli Regionalnej Rady ds. Seniorów powołanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Goleniowskiej Rady Seniorów, organizacji pozarządowych.

Konferencja pozwoli odpowiedzieć na pytania:
1. Jak wykorzystać potencjał i aktywność Seniorów dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego?
2. Jakie są procedury i etapy tworzenia Gminnej Rady ds. Seniorów?
3. Jak podnieść prestiż organizacji będącej rzecznikiem spraw Seniorów w środowisku lokalnym i wojewódzkim?

Wykład i prezentacja – 2 prelegentów, ekspertów w tej dziedzinie: Łukasz Cieśliński i Monika Widocka specjaliści z zakresu tworzenia i funkcjonowania Rad Seniorów z Pracowni Pozarządowej w Koszalinie czas trwania 2,5 godziny.
Poczęstunek – kawa, herbata, ciasto.

W godzinach 15.00 – 16.30 zaplanowany spacer nad jeziorem Nordic Walking pod przewodnictwem Janusza Baszkiewicza z UTW Goleniów. Istnieje możliwość za dodatkową opłatą obiad w Restauracji. Do dnia 25.09. 2017, zgłoszenie liczby chętnych w konferencji

Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie. Tel 668 357 671, mail:j.kolodzinska@o2.pl