Plakat 2016

10 listopada serdecznie zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy. Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 17.00 w kamieńskiej katedrze, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji oraz mieszkańców.

Następnie uczestnicy uroczystości w blasku pochodni oraz przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Szczecinie przemaszerują spod katedry ulicami miasta na Plac 5-go Marca, gdzie planowane są Apel Pamięci, salwa honorowa, występ uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także złożenie kwiatów oraz występ Orkiestry Wojskowej w Szczecinie.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na uczestników czekać będzie ciepły poczęstunek.

Do obchodów Święta Niepodległości zapraszają także kamieńskie szkoły ponadgimnazjalne. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica o godz. 9:00 odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, a także konkurs kulinarny pn. „Odkrywanie smaków regionalnych”.

Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego zaprasza na Festiwal Piosenki o Polsce, który rozpocznie się o godz. 11.00. Kolejnego dnia, 11 listopada o godz. 17:00 w Katedrze św. Jana Chrzciciela odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny na zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

UM w Kamieniu Pomorski