Gmina Kamień Pomorski rozpoczęła prace związane z uzbrojeniem działek na osiedlu Chopina przeznaczonych na sprzedaż. Inwestycja  polega na wykonaniu sieci wodno-kanalizacyjnej, która zapewni uzbrojenie części działek przy ul. Stuligrosza. Prace zakończone zostaną do końca czerwca 2017 r.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Kamieniu Pomorskim. Jest to pierwszy etap, który zapewni uzbrojenie odcinka od pierwszego zjazdu.

Docelowo planujemy uzbrojenie pozostałej części ulicy. Ponadto zlecono opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę oświetlenia wzdłuża całej ulicy, a także dokumentacji na zjazd z ul. Chopina na drugą nitkę ulicy  Stuligrosza. Działania te mają na celu przygotowanie działek do sprzedaży. Najbliższy przetarg na część działek odbędzie się 1 czerwca 2017 r. – mówi Leszek Szefliński, zastępca burmistrza Kamienia Pomorskiego.

(Kliknij tutaj, aby przeczytać pełną treść ogłoszenia)

Ceny wywoławcze są na poziomie od 43 do  51  zł netto za m2 i są niższe od cen porównywalnych działek w tym rejonie, oferowanych przez prywatnych właścicieli. Do końca roku Gmina zamierza ogłosić przetargi na sprzedaż wszystkich wolnych działek w obrębie ulicy Stuligrosza oraz części działek przy ul. Lutosławskiego.