31 października o godzinie 15.30 pod kamieńskim Ratuszem odbędzie się marsz wszystkich świętych. Trasa będzie prowadzić do katedry, a w marszu wezmą udział dzieci, które pół godziny później wezmą udział w różańcu – to próba swoistej przeciwwagi dla goszczącego w naszym kraju od kilku lat halloween.

Halloween, czyli amerykańskie święto duchów, które zyskało wielu sympatyków na całym świecie, również w Polsce ma swoich sympatyków. Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Na temat halloween w ostrym tonie wypowiada się Stolica Apostolska. Otwarty głos sprzeciwu wobec zjawiska wyraził poprzedni papież Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych.

Wypowiedzi Kościoła w sprawie halloween są jednoznaczne! Obchodzenia tego pogańskiego zwyczaju należałoby zakazać. W trosce o dzieci.