egzamin żeglarz j_ 09_16

Zakończenie sezonu nawigacyjnego w ostatni weekend (7-9.10.2016 r.) w UKS „ALBATROS” zakończył się zorganizowaniem kilku egzaminów, zarówno na stopnie żeglarskie, jak i motorowodne.

Zdobycie umiejętności do samodzielnego prowadzenia jachtu żaglowego, motorowodnego morskiego do celów rekreacyjnych i na potrzeby naszej Drużyny WOPR na przyległych nam i nie tylko akwenach, wiąże się ze zdobyciem niezbędnej wiedzy i koniecznością zdania egzaminu. Nasz Klub szkoli i egzaminuje od wielu lat, posiada licencję Ministerstwa Sportu na przeprowadzenie egzaminów na wszystkie stopnie żeglarskie i motorowodne.

Egzamin na żeglarza w UKS Albatros zdjęcie z drugiej strony saliW ruch poszły cyrkle, trójkąty nawigacyjne i mapy morskie, a nasi członkowie stresowali się jak przed maturą. Bo przecież trzeba umieć dotrzeć do zaplanowanego portu i wrócić jeszcze do domu.

Z żalem zakończyliśmy sezon opuszczając bandery, ale za to z myślą, że kolejni adepci  żeglowania mogą planować swoje rejsy i bezpiecznie korzystać z uroków otaczającej nas wody.

A hoj! do przyszłego sezonu
Lucyna Choma