Trwa plebiscyt Głosu Szczecińskiego na Sołtysa Roku 2017. To okazja na pokazanie i uhonorowanie prężnych, odważnych i zaangażowanych sołtysów. Na laureatów czekają cenne nagrody. Na swoich sołtysów można głosować poprzez specjalne kupony, smsy oraz Facebook’a. W plebiscycie z terenu naszego powiatu bierze udział czterech sołtysów. Zobaczcie kogo i dlaczego zgłosili mieszkańcy. 

Edward Żurawski – Sołtys Kretlewa – Kliknij, aby zagłosować

„Nasz sołtys jest super ponieważ organizuje bardzo dużo zabaw dla dzieci np. dzień dziecka mikołajki i rozpoczęcie wakacji a także rożne zawody takie jak tenis stołowy oraz zawody wędkarskie jesteśmy dumni ze mamy takiego sołtysa. Pomógł w remoncie remizy OSP w Kretlewo i przy remoncie placu zabaw. Dba o wygląd miejscowości oraz jest pomocny w każdej sytuacji.”Wanda Balbus – Sołtys Mechowa – Kliknij, aby zagłosowaćNasza pani sołtys Wanda Balbus jest sołtysem pierwszą kadencje, młoda ambitna osoba, która dała się od początku poznać po swoich innowacyjnych pomysłach. Pani sołtys czynnie współpracuje i jest członkiem OSP Mechowo, dzięki niej powstała drużyna kobiet startująca w zawodach strażackich. Od samego początku działa z ogromnym zaangażowaniem czym zdobyła sobie sympatie i zaufanie mieszkańców sołectwa Mechowa. Dzięki organizacji imprez takich jak: Dzień Kobie, Dzień Dziecka, rozpoczęcie i zakończenie lata, mikołajki, spotkania wigilijne. Społeczność całego sołectwa i nie tylko w dużej mierze zaczęła się integrować,poznawać i wspólnie dążyć do lepszego wizerunku sołectwa Mechowo. Dzięki zaangażowaniu naszej Pani Sołtys Sołectwo zyskało : chodniki, boisko które powstało od podstaw, oraz Altanę , drogi dojazdowe, parking przy kościele które pozostała z projektu obywatelskiego. Dbając o wizerunek i bezpieczeństwo Sołectwa powstały przejścia dla pieszych,lustra poprawiające widoczność na drodze, stabilne schody ” do nieba”, oraz odbyło się wspólne sadzenie drzewek i kwiatów w naszej miejscowości Mechowo. W bieżącym roku Pani Sołtys złożyła projekt o Grandy Sołeckie, które Sołectwo wygrało, dzięki temu zostanie częściowo wyposażony Plac Zabaw dla dzieci. Przed naszą Pani Sołtys jeszcze wiele celów i ambitnych planów do których będzie dążyła za wszelka cenę a nie raz ju nam to udowodniła i spełniła, dlatego zasługuje na miano Najlepszego Sołtysa 2017.Waldemar Dubrawski – Sołtys Łuskowa – Kliknij, aby zagłosować

Nasz sołtys jest bardzo dobrym i uczynnym człowiekiem od początku kadencji zrobił bardzo dużo dla nas mieszkańców poczynając od placu zabaw dla naszych dzieci, remont świetlicy wiejskiej oraz zakupienie wyposażenia. Razem z radą sołecka organizują różnego rodzaju wyjazdy dla tych najmłodszych mieszkańców naszej wsi jak i tych że tak bym to ujął nieco starszych nie urażając nikogo z nas. Jest to dobra osoba a żeby docenić jego starania jak i dotychczasowe osiągi jako sołtys nigdy nikomu nie odmawia pomocy a nawet sam wychodzi z inicjatywą.

Maria Ratyńska – Sołtys Zastania – Kliknij, aby zagłosować

Pani Sołtys jest osobą otwartą i koleżeńską, uśmiechniętą i lubianą. Służy pomocą społeczności lokalnej dzieciom, młodzieży jaki i osobą starszym. Przez cały okres pełnienia funkcji sołtysa, sołtys działa aktywnie na rzecz społeczeństwa zaszczepiając lokalny patriotyzm, mobilizując społeczność do działania, w szczególności w dziedzinie u i kultury. Dużo czasu poświęca dzieciom i młodzieży. W czasie ferii i wakacji jest animatorem wolnego czasu. Organizuje warsztaty, ciekawe zajęcia, wycieczki, stwarza dzieciom i młodzieży okazje do odkrywania nowych wartości, pobudza do rozwoju, rozszerzania zainteresowań. Dba o kontakt z kulturą. Organizuje wyjazdy do opery, kina i teatru dla dorosłych, zabiera dzieci i młodzież na basen i do kina także. Oprócz dobrze wykorzystanego funduszu sołeckiego pozyskuje środki zewnętrzne: projekty, granty itp. Promuje sołectwo w wielu imprezach okolicznościowych typu Dzień Babci i Dziadka, zabawa karnawałowa, Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dożynki gminne lokalne i diecezjalne, Andrzejki, Mikołajki itp. Bierze udział w kiermaszach gminnych – bożonarodzeniowych, wielkanocnych, rozgrywkach owych organizowane przez władze lokalne. Czynnie działa w lokalnej grupie „Partnerstwo w rozwoju”. Jest członkiem Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, również promując stowarzyszenie w wielu kiermaszach i konferencjach. Trudno jest znaleźć dzisiaj osobę o wielkim sercu, ogromnej determinacji, zapominającej o sobie działającej na rzecz innych osób. To nasza KOCHANA Pani Sołtysowa Maria Ratyńska. Muszę dodać, że nasza Pani Sołtys została laureatką tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Sołtys Roku 2016.

Barbara Ciołek – Sołtys Chynowa – Kliknij, aby zagłosować

Sołtys Chynowa Barbara Ciołek to sołtys z powołania. Działa na rzecz mieszkańców prawie 15 lat. Uwieńczeniem jej zaangażowania i pracy jest zdobyta nagroda Światowida w roku 2015. Za pośrednictwem Sołtysa i Rady Sołeckiej wieś kilkakrotnie zdobyła nagrody za najlepsze stoisko na dożynkach gminnych w Wolinie, a także za najładniejszy wieniec dożynkowy. Za jej kadencji nasza wieś zyskała nowe oblicze. Doczekaliśmy się świetlicy wiejskiej, która służy mieszkańcom w organizowaniu różnych imprez zarówno prywatnych jak i okolicznościowych typu Dzień Dziecka, Halloween, Dzień Babci i Dziadka, Mikołajki itp. Powstał plac zabaw, kort tenisowy/do koszykówki. Obecnie jest zagospodarowywane nabrzeże jeziora Koprowo.