To bardzo dobrze, bardzo fajnie, że inwestycje powstają i jest ich coraz więcej, ale tak trochę po macoszemu traktujemy wiele inwestycji które powstały na przestrzeni kilku czy kilkunastu lat – stwierdził podczas wczorajszej (19.04) sesji w Dziwnowie radny Maciej Stęplewski. W ocenie samorządowca, wiele inwestycji w gminie Dziwnów wymaga remontu i konserwacji, a przy niektórych zwyczajnie nikt nie sprząta.

Wymieniłbym ich kilkanaście. Promenada, która powstała na przestrzeni pięciu laty, promenada gwiazd, szkoła, pirs w Międzywodziu. W kilku miejscach obsuwa się, zapada się polbruk. Przy pirsie stoi tablica Natura 2000. Ładne hasło ale trochę gryzie się z tym co widać dookoła. Zalegają tam zderzaki, zwoje wełny mineralnej, opony do samochodów osobowych, autobusów, w szuwarach, na brzegu w wodzie. Niektóre już zarosły mułem, szlamem. Bardzo bym prosił, żeby jedna osoba wytypowana za to opłacana chodziła po wszystkich miejscowościach naszej gminy i sobie to spisywała. Inwestycje, inwestycjami niech powstają, brawo ale powinniśmy dbać o to na co wydatkowaliśmy pieniądze na przestrzeni kilku czy kilkunastu lat. Wychodzę z założenia, że może lepiej zrobić o jedną inwestycję mniej a środki i siły przerzucić raz po raz na usunięcie wielu niedociągnięć – ocenił radny Maciej Stęplewski.

 Sprawdzimy to, szczególnie to Międzywodzie mnie zaintrygowało bo byłem tam niedawno i niczego nie zauważyłem – stwierdził Grzegorz Jóźwiak.