IMG_6643

9 maja 2016 r. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przygotowali przedstawienie pt.„Zaczarowane jabłuszka” w Przedszkolu „Morskie Skarby”, w ramach trwającego „Tygodnia Bibliotek”. Scenariusz spektaklu napisała  Dyrektor Biblioteki, Pani Andżelika Gałecka, która wcieliła się w rolę Królewny Śnieżki.  Pracownicy Biblioteki, Szymon Głod i Grażyna Bejster zagrali krasnoludka Gapcia i Czarownicę.

Na początku każda grupa przedszkolaków zrobiła kolorowe czapeczki krasnoludków. W takich nakryciach głowy dzieci zebrały się w głównej sali, gdzie przywitała ich Królewna Śnieżka z krasnoludkiem Gapciem. Wszyscy razem zatańczyli kilka piosenek. Przedszkolaki zaśpiewały oraz przedstawiły swoją choreografię do piosenki pt. „Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek”.

IMG_6648

Później do sali wkroczyła czarownica i… wraz ze Śnieżką i Gapciem namawiali przedszkolaki do jedzenia zdrowych i smacznych jabłek. Dzieci wzięły udział w konkursach, m.in. ochotnicy musieli posegregować jabłuszka według kolorów, a także przenieść owoce na łyżce do celu.

Przedstawienie miało na celu zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. Śnieżka, Gapcio i dobra Czarownica podali przykłady, w jaki sposób dzieci mogą wykorzystać jabłka. Z tych owoców możemy „wyczarować” dżemy, soki, szarlotki, racuszki, musy jabłkowe.

IMG_7035

Na zakończenie warsztatów teatralno-plastycznych każda grupa przedszkolaków otrzymała szarlotkę i jabłka oraz zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z bajkowymi postaciami. Dzieci ze smakiem zjadły owoce, bo już wiedziały, że „Jabłka są dobre do zabawy, do pieczenia, na pragnienia… ale najlepsze prosto z drzewa do zjedzenia”.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Salankowi z Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kamienia Pomorskiego za nieodpłatne przekazanie jabłek oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za zakup strojów i materiałów plastycznych dla dzieci.