bbb

Jest akt oskarżenia po tragicznym pościgu pod Kamieniem Pomorskim. Maciej Sz. odpowie przed sądem na zarzuty zabójstwa 23-latka i narażenia życia dwóch innych osób. Adam M. – za pomoc w dokonaniu zbrodni.

Po niemalże roku toczącego się śledztwa, Prokuratura ustaliła, że 30 marca 2014 r. pod Kamieniem Pomorskim Maciej Sz. działając z zamiarem pozbawienia życia, w czasie jazdy samochodem kierowanym przez Adama M., strzelał do Opla Corsy, we wnętrzu którego znajdowali się Grzegorz G., Maciej G. i Bogdan D.. W wyniku strzelaniny Grzegorz G. został trafiony w głowę i zmarł. W ocenie śledczych pozostali pasażerowie zostali narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Maciejowi Sz. grozi nawet dożywocie.

Policja

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej Sz. nie przyznał się do zarzutu zabójstwa Grzegorza G. Potwierdził, że brał czynny udział w zdarzeniu. Podkreślił, że śmierć pokrzywdzonego nastąpiła w wyniku „przypadkowego wystrzału” z broni palnejmówi prok. Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Drugi oskarżony to Adam M., który kierował samochodem. Zdaniem prokuratury pomógł w ten sposób Maciejowi Sz. Popełnić zabójstwo. Przyznał się do zarzuconego mu czynu, a następnie złożył obszerne wyjaśnienia. Oskarżony zaprzeczył, aby w sposób świadomy udzielił pomocy Maciejowi Sz. w dokonaniu zabójstwa Grzegorza G. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

Policja

Wobec Macieja Sz. zastosowano areszt tymczasowy natomiast wobec Adama M. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20.000 zł, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

kamienskie.info