superportal

30-latek najpierw napadł i okradł kobietę, a później próbował ukraść pieniądze z jej konta. Wobec mężczyzny zastosowano 3-miesięczny areszt. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło w minioną środę w Gryficach. Wracającą z pracy do domu 59-letnią kobietę zaatakował młody mężczyzna. 30-latek podbiegł do kobiety z tyłu, po czym przewrócił ją na ziemię, a następnie ukradł jej torebkę, w której znajdowały się inne przedmioty tj. pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty wraz z kartą bankomatową. Pokrzywdzona całą sprawę zgłosiła na policję.

– W wyniku prowadzonych działań oraz ustaleń, w tym działań operacyjnych kryminalni z Gryfic ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Kamienia Pomorskiego, który posługując się kartą bankomatową pokrzywdzonej, próbował również ukraść pieniądze z jej konta – informuje oficer prasowy KPP w Gryficach podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

30-latek, wobec którego Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował 3-miesięczny areszt, usłyszał zarzuty dokonania rozboju, kradzieży dokumentów i usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Superportal24