21 lutego 2018 roku, Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej ogłosił uruchomienie kolejnego połączenia z lotniska Szczecin-Goleniów. Od 14 maja 2018 roku, węgierski przewoźnik niskokosztowy będzie oferował 2 rejsy tygodniowo na szwedzkie lotnisko Sztokholm Skavsta. Ceny biletów, wraz ze wszystkimi opłatami zaczynają się od 39 złotych. 

Kierunek Numer lotu Dzień operacji Odlot Przylot
NYO-SZZ W6 2171 PN, PT 06:55 08:15
SZZ-NYO W6 2172 PN, PT 08:45 10:05

Ogłoszenie czwartego rozkładowego połączenia przez linię lotniczą WIZZ AIR to dowód na to, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z tym Przewoźnikiem pozwala na systematyczny wzrost ilości obsługiwanych pasażerów, a rozpoczęta w 2012 roku współpraca wskazuje, iż region Pomorza Zachodniego posiada duży potencjał do rozwoju siatki połączeń, w szczególności na kierunkach skandynawskich, na których to obserwujemy stale rosnące zapotrzebowanie, pozwalające w niedalekiej przyszłości aspirować naszemu lotnisku do miana „Bramy do Skandynawii”. W ten trend doskonale wpisuje się ogłoszone w dniu dzisiejszym połączenie do stolicy Szwecji, uzupełniając już istniejącą siatkę połączeń do Oslo, Stavanger i Bergen. Jesteśmy pewni, że z nowego połączenia korzystać będą nie tylko Polacy ale również przedstawiciele coraz bardziej aktywnego w naszym regionie szwedzkiego biznesu oraz szwedzcy turyści, dla których Pomorze Zachodnie i jego walory są coraz bardziej atrakcyjne dla kilkudniowych wyjazdów wypoczynkowych – powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Dzięki temu połączeniu, oraz dziesięciu pozostałym, jak również 6 kierunkom czarterowym, w pełni zasadne wydają się prognozy mówiące, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność, w 2018 roku, obsłuży prawie 700.000 pasażerów, będąc nadal wśród najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce – dodał  Maciej Dziadosz  

Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim osobom (w szczególności Panu Adrianowi Bornowskiemu), instytucją, organizacjom, jednostkom samorządowym i przedstawicielom mediów za zaangażowanie i upór jaki nam towarzyszył w ponad dwuletnich staraniach o to połączenie. Ten wspólny sukces pokazuje, że współdziałanie wielu osób i instytucji bardzo pomaga w rozwoju siatki połączeń ze szczecińskiego lotniska i pozwala przypuszczać, iż w nieodległej przyszłości, nasze wspólne działania o nowe połączenia przyniosą kolejny upragniony skutekpodsumował swoją wypowiedź Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ będzie obsługiwał 11 połączeń rozkładowych i 6 połączeń czarterowych: Warszawa – PLL LOT, Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Warszawa, Edynburg – Ryanair, Oslo Gardemoen – Norwegian Stavanger, Oslo Torp, Bergen, Sztokholm Skavsta – Wizz Air. 

Czartery: Grecja – Kreta, Korfu, Zakynthos, Chorwacja – Dubrownik, Turcja – Antalya, Albania – Tirana