W miniony weekend Międzyzdroje zamieniło się w najbardziej rozśpiewane miasto w Polsce – prawie 600 osób przyjechało do nas z całego kraju, by wziąć udział w Spotkaniach Artystycznych Seniorów. Łącznie do udziału w imprezie zgłosiło się 48 zespołów z siedmiu województw – to absolutny rekord! Kolorowym śpiewającym korowodem uczestnicy przeszli ulicami miasta, a przed molo tradycyjnie zatańczyli poloneza.

Przesłuchania konkursowe odbywały się jednocześnie w Międzynarodowym Domu Kultury i Amfiteatrze. W tym roku Spotkania Artystyczne Seniorów objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, a patronat medialny zapewniała Telewizja Polska Szczecin.

Komisja oceniająca zespoły w MDK w składzie: Dorota Bączyk, Irina Lebiedinskaya, Leszek Rodziewicz, po wysłuchaniu 24 prezentacji artystycznych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: wyróżnienie dla zespołu „Grodnica” z Goleniowa, wyróżnienie dla zespołu „Dziewczynki jak malinki i rodzynki” z Czerwieńska. Nagroda Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach dla najstarszego seniora –uczestnika Spotkań Artystycznych Seniorów 2017 pani Janiny Leszczyńskiej która ma 91 lat. Nagroda Dyrektora dla zespołu, który bierze udział w SAS od pierwszej edycji co roku – „Uśmiech” z Łobza. Nagroda Dyrektora dla Mirosławy Wójcickiej z Kozienic. Nagroda Dyrektora dla zespołu „Modry len” z Górzyna

III miejsce dla zespołu „Demolo” z Wrocławia
III miejsce dla zespołu śpiewaczego „Echo” z Ogrodzieńca
II miejsce dla Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Cord” z Piławy Dolnej
II miejsce dla Zespołu „Cantores” z Witnicy
I miejsce dla Zespołu Śpiewaczego „Dąbrowiacy” z Rusinowa

Grand Prix przyznano Formacji Artystycznej „Sześciopak” z Czerwieńska. Komisja oceniająca zespoły w Amfiteatrze w składzie: Krystyna Bakun, Andrzej Mleczko, Daniel Źródlewski po wysłuchaniu 21 prezentacji konkursowych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: Wyróżnienia otrzymały następujące zespoły: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Siekiereczki” ze Starego Gierałtowa, Zespół „Jarzębina” z Kobierzyc, Zespół Folklorystyczny „Barwinok” z Rusinowa, Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wielkopolskiej

Przyznano nagrodę specjalną dla Zespołu Ludowego „Radojewiczanie” z Dąbrowy Biskupiej  ze specjalnym podziękowaniem za Pieśń o morzu napisaną  z dedykacją dla Międzyzdrojów. Nagrodę specjalną otrzymała Grupa Śpiewacza Zespołu Tańca Ludowego „Obrzanie” ze Skwierzyny. 

III miejsce dla Zespołu „Senioritki” ze Świnoujścia
II miejsce dla Zespołu Ludowego z kapelą „Wierzbniczanki” z Bytomia Odrzańskiego
I miejsce dla Regionalnego Zespołu Folklorystycznego „Jaworznik” z Wojkowic

Grand Prix Spotkań Artystycznych Seniorów otrzymał Zespół Śpiewaczy „Złotniczanki” ze Złotników Kujawskich. Przez cały czas imprezie towarzyszyła atmosfera radości i niesamowicie ciepły odbiór publiczności. Wyrazy uznania i szacunku należą się wszystkim uczestnikom SAS za autentyczną radość, pogodę ducha i optymizm. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie i do zobaczenia za rok na XVI Spotkaniach Artystycznych Seniorów!