banner_na_fb

Turniej rozegrany zostanie w czterech częściach o godzinie 9:30, 11:30, 15:00 i 18:00/ W czasie zawodów wystąpią zawodnicy początkujący, pary sportowe klas E,D,C,B, pary dorosłe najwyższej klasy tanecznej oraz pary młodzieżowe rywalizujące w turnieju rankingowym WDSF (World Dance Sport Federation) będą to pary w wieku 16-18 lat posiadające w większości międzynarodową klasę taneczną „S”

W części ostatniej o godzinie 18:00 zaprezentują się dodatkowo dzieci tańczące w Przedszkolu Publicznym Promyk Słońca w Dziwnowie. W Polsce jest około ośmiu turniejów WDSF a na terenie Naszego województwa w 2016 odbędzie się tylko jeden – w Dziwnowie.

Nasza kolejna impreza jest tym razem dziesiątą jubileuszową. Wszystkie wcześniejsze edycje Słonecznego Turnieju Tańca przyciągnęły do Dziwnowa wiele znakomitych par tanecznych, więc i tym razem będzie to turniej na najwyższym poziomie. Myślę że na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury zaprezentuje się wielu zawodników z całej Polski oraz pary międzynarodowe z kilku krajów.

Wśród komisji sędziowskiej znajdzie się przedstawiciel Niemiec, Ukrainy, Włoch, Azerbejdżanu, Łotwy, Dani oraz Polski.