Pierwsza tego typu wystawa historyczna miała miejsce w Międzynarodowym Domu Kultury 8 lutego. Niezwykła dzięki świeżemu spojrzeniu młodzieży, która współtworzyła tę ekspozycję.

„Chrzest 966: U źródeł Polski” to wystawa mobilna przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Jest to ekspozycja wzbogacona o elementy multimedialne oraz działania edukacyjne. Przygotowano ją w taki sposób, aby mogła dosłownie odwiedzić jak najwięcej różnych miejsc.

Wystawa odpowiada na najczęściej zadawane pytania związane z Chrztem Mieszka I: jakie były przyczyny, gdzie mógł się odbyć, jakie były jego skutki. Wystawę już odwiedziło sporo uczniów z Gimnazjum nr1 w Międzyzdrojach, zapowiadają się kolejni odwiedzający. Po obejrzeniu wystawy uczniowie utrwalali swoją wiedzę, wypełniając karty pracy, myślimy że teraz piątka z historii jest gwarantowana.

Wystawa będzie dostępna w MDK do 5 marca. Serdecznie zapraszamy! Projekt dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Chrzest 966

MDK Międzyzdroje