Gryf Kamień Pomorski meczem z Flotą Świnoujście zakończył serię gier kontrolnych przed zbliżającym się startem rozgrywek zachodniopomorskiej czwartej ligi.

W spotkaniu przeciwko jednemu z najbardziej utytułowanych klubów z Pomorza Zachodniego niebiesko-biało-czerwoni wystąpili osłabieni brakiem kontuzjowanego Kacpra Wittbrodta, nieobecnych z różnych względów Damiana Karczmarskiego, Bartosza Sasina, Mateusza Wróbla oraz Szymona Włodarka. Ten ostatni we wtorek opuszcza Polskę i podejmie pracę za naszą zachodnią granicą. Mimo tych braków kamienianie po dwóch trafieniach Szymona Smerdla oraz Kamila Kacperka, po jednym golu Norberta Kłody, Kamila Bogusza, Adriana Koronkowskiego i Kacpra Pęcaka wysoko, bo 7:2 ograli odbudowująca się Flotę. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Patryk Harkot oraz Dawid Trafalski.

Zgromadzeni na stadionie Gryfa nieliczni kibice mogli zobaczyć w szeregach gospodarzy dwóch nowych zawodników. Byli to grający do niedawna w szeregach wyspiarzy Kornel Pflantz oraz Mikołaj Karbowiak (poprzednio Energetyk Gryfino). Obaj w rundzie wiosennej będą reprezentować szeregi kamieńskiego zespołu.

Samo spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia. Już w pierwszej akcji grający trener Szymon Smerdel zdobył gola. Flota nie pozostała dłużna i już trzy minuty później za sprawą Harkota był remis. Później zarysowała się przewaga miejscowych, którzy zamknęli gości na własnej połowie. Mimo tej przewagi … gola zdobyła Flota. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Trafalski. Przed przerwą Gryf odpowiedział w podobny sposób. Stały fragment gry na gola ostatecznie zamienił ponownie Smerdel.

W drugiej połowie grający jedną klasę rozgrywkową wyżej Gryf rozwiązał worek z bramkami. Strzelanie rozpoczął Kacperek. Kolejne gole zdobyli Bogusz i ponownie Kacperek, który wykorzystał jedenastkę mimo, iż sam był wcześniej faulowany. Kolejne bramki zdobyli strzałami z bliska Kronkowski i Pęcak.

Zarówno Gryf jak i Flotę w przyszłym tygodniu czekają spotkania czwartej rundy Pucharu Polski ZZPN. Kamienianie jadą do Ińska (regionalna okręgówka), natomiast Wyspiarzy czeka na własnym stadionie starcie z innym czwartoligowcem – Osadnikiem Myślibórz.

Gryf Kamień Pomorski – Flota Świnoujście 7:2 (2:2)

miejsce: Kamień Pomorski
1:0 – Szymon Smerdel
1:1 – Patryk Harkot
1:2 – Dawid Trafalski
2:2 – Szymon Smerdel
3:2 – Kamil Kacperek
4:2 – Kamil Bogusz