Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie szef zachodniopomorskiego garnizonu mł.insp. Jacek Cegieła wręczył kolejnym funkcjonariuszom nagrody pieniężne. Większość wyróżnień dotyczyła profesjonalnych działań mundurowych podczas akcji poszukiwawczej za uprowadzoną 12- latką z Golczewa i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. W uroczystości uczestniczyli także przełożeni wyróżnionych policjantów.

Wśród nagrodzonych  kilkunastu funkcjonariuszy znaleźli się między innymi policjanci z: Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim., Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie i  w Stargardzie.

Mundurowi zostali wyróżnieni za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm podczas działań poszukiwawczych dotyczących uprowadzenia nastolatki z Golczewa. Z rąk szefa zachodniopomorskiego garnizonu otrzymał również podziękowania za wzorową obywatelską postawę Pan Jan Artemiuk, który osobiście zaangażował się w poszukiwania uprowadzonej dziewczynki.

Ponadto dziś nagrody z rąk szefa zachodniopomorskiego garnizonu otrzymali również funkcjonariusze pracujący nad innymi zdarzeniami kryminalnymi, które miały miejsce na terenie województwa zachodniopomorskiego w ostatnim czasie.

Mł. insp.  Jacek  Cegieła wyróżnił również Andrzejewskiego Adama z KP w Chojnie, który zajął I miejsce w klasyfikacji końcowej XV Biegu Maratońskiego „ Dębno 2017”, jako najlepszy biegacz z zachodniopomorskiego garnizonu.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podziękował  policjantom za kompetentność i zaangażowanie w wykonywaniu ich  codziennych obowiązków. Wszystkim nagrodzonym  szef zachodniopomorskiego garnizonu  życzył   dalszych sukcesów  zarówno zawodowych, jak i w  życiu prywatnym.

asp. szt. Irena Kornicz