wycieczka

23 maja w sobotnie przedpołudnie 23 osoby z Klubu Seniora w Międzyzdrojach przy Spółdzielni Mieszkaniowej Słowianin w Świnoujściu wybrali się na wycieczkę do ogrodów Hortulus w Dobrzycy.

W planie wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Trzebiatowie, w Kołobrzegu zwiedzanie Bazyliki Katedralnej. Międzyzdrojscy Seniorzy mieli okazję wziąć udział w obchodzonym uroczyście Dniu Strażaka i w wyjątkowych wnętrzach Bazyliki wysłuchali repertuaru orkiestr strażackich. W trakcie wycieczki był czas na odpoczynek i wspólny poczęstunek. W drodze do Dobrzycy Seniorzy odwiedzili także Pustkowo, w którym stoi replika krzyża z Giewontu.

Główną atrakcją wyjazdu były ogrody tematyczne w Dobrzycy. Istotą ogrodów jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej. Dlatego, też ogrody są podzielone tematycznie. Są wśród nich klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe – ziołowy czy warzywny. Dużą grupę stanowią ogrody zmysłów, zaprojektowane w stylu angielskim. Wśród nich są te, które pobudzają głównie wzrok – to ogrody barw, ogrody zmysłu powonienia, ogrody dźwięku. Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha. Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem zwiedzanego miejsca.

Seniorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania Burmistrzowi Międzyzdrojów Leszkowi Doroszowi za dofinansowanie wycieczki. Już dziś planujemy kolejny ciekawy wyjazd a wszystkich chętnych zapraszamy do naszego Klubu przy ul. Leśnej w Międzyzdrojach.

Zarząd Klubu Słowianin
W Międzyzdrojach