Majowa czterodniowa wycieczka członków kamieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powiązana była ze zwiedzaniem w Polsce Dolnego Śląska oraz  jednodniowymi wypadami do Drezna i Szwajcarii Saksońskiej w Niemczech. Byliśmy zakwaterowani w uroczej miejscowości Karłowice  u zbiegu trzech granic: czeskiej, polskiej i niemieckiej, co dawało dogodną możliwość do jednodniowych  wycieczek do Niemiec. Celem naszego zwiedzania po stronie niemieckiej było Drezno,  stolica Saksonii oraz  Szwajcaria Saksońska. 

Drezno zrobiło na nas ogromne wrażenie  ilością wspaniałych zabytków, a pobyt w Narodowym Parku Szwajcarii Saksońskiej był ucztą dla naszych oczu. Podziwialiśmy piękne skalne formy z piaskowca wtopione w przepyszny krajobraz nad rzeką Łabą. Zwiedziliśmy także olbrzymią Twierdzę Koningstein i uroczy park wokół letniej rezydencji hrabiny Cosel.

Po polskiej  stronie odwiedziliśmy manufakturę ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu, a w dzień powrotu do Kamienia – Zamek Czocha w Suchej. To była bardzo udana, bogata we wrażenia wycieczka, świetnie zorganizowana  przez nasze rodzime Biuro Turystyczne Smart Travel pani Kingi Pelczar.

UTW Kamień Pomorski