ncdc_plakat_a3

Ruszyła rejestracja na NCDC Business Race – pierwszy szczeciński bieg biznesowy przeznaczony dla pracowników i właścicieli firm działających w Szczecinie i regionie. W sportowej rywalizacji i zabawie udział mogą brać czteroosobowe zespoły reprezentujące wybraną firmę. W ramach imprezy bieg sztafetowy połączono z piknikiem i koncertem zespołu „Specyficzni”. Wydarzenie odbędzie się 23 maja w Parku Kasprowicza. Organizatorem imprezy jest firma RBF SPORT, a pomysłodawcą i głównym sponsorem firma NCDC.

Biegi firmowe cieszą się coraz większą popularnością w całej Europie. Pomysłodawcą szczecińskiego biegu jest firma NCDC, której właściciele zainspirowali się podobnymi inicjatywami organizowanymi w Danii.

Głównym celem imprezy jest promowanie aktywnego trybu życia oraz budowanie ducha firmowego zespołu dzięki wspólnym zmaganiom sportowym – „Nawiązywanie relacji pomiędzy pracownikami nie musi odbywać się jedynie w czterech ścianach biur, warto poznawać się bliżej także poza miejscem pracy w mniej formalnej atmosferze. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, łączące ducha sportowej rywalizacji z integracją i dobrą zabawą” – mówi Pawel Finkielman, prezes NCDC, pomysłodawca wydarzenia.

Do udziału w NCDC Business Race mogą zgłaszać się czteroosobowe zespoły złożone z pracowników jednej firmy. Każdy członek zespołu w ramach sztafety będzie musiał pokonać dystans 4 km (4×4 km). Zwieńczeniem sportowych zmagań będzie piknik, podczas którego odbędzie się koncert zespołu „Specyficzni”. Formacja w ubiegłym roku nagrała płytę, która ukaże się w sklepach w sierpniu tego roku. „Bieg to czas rywalizacji sportowej w formie zabawy, a piknik to czas odpoczynku i relaksu po sportowych emocjach oraz doskonała okazja do rozmów, wspólnych zdjęć i zabawy podczas koncertu” – wskazuje Marcin Paprocki z RBF SPORT, organizator imprezy.

Bieg firmowy jest dla przedsiębiorców szansą na pokazanie własnej marki jako proaktywnej, dbającej o zdrowie pracowników oraz chętnie rywalizującej nie tylko na rynku, ale również w formie zabawy i rekreacji sportowej. Każda z firm biorących udział w biegu będzie mogła rzucić wyzwanie innej firmie, zachęcając ją tym samym do udziału w wydarzeniu – „Wyzwanie rzucane jest w luźnej formie podjęcia rywalizacji między dwoma zespołami podczas startu w biegu. Jego zadaniem jest zachęcanie znajomych z innych firm do wspólnej zabawy i aktywnego spędzaniu czasu” – dodaje Marcin Paprocki.

NCDC Business Race odbędzie się 23 maja w Parku Kasprowicza. Udział w wydarzeniu można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.ncdcbusinessrace.pl.

Organizatorem wydarzenia jest firma RBF SPORT znana w świecie biegowym nie tylko w Szczecinie, ale w całej Polsce. Spółka prowadzi jeden z najlepszych specjalistycznych sklepów biegowych w Polsce – w 2012 roku zajęła I miejsce w rankingu takich sklepów przeprowadzonym przez miesięcznik „Bieganie”. Firma była organizatorem lub współorganizatorem wielu biegów, m.in. kultowego Biegu na K2, który w tym roku będzie miał swoją V edycję. W 2015 roku RBF SPORT została także współorganizatorem Szczecińskiego Półmaratonu.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem NCDC Business Race jest firma NCDC (Nordic Consulting & Development Company), specjalizująca się w produkcji rozwiązań informatycznych dla branży ubezpieczeniowej. Na szczecińskim rynku firma działa od 2002 roku. Obecnie zatrudnia ponad 80 osób, pracujących w Szczecinie oraz w oddziale w Koszalinie. NCDC jest strategicznym partnerem duńskiej firmy TIA Technology A/S, oferującej rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych. Rozwiązanie TIA jest globalnym, nowoczesnym oprogramowaniem ubezpieczeniowym, wspierającym elastyczne zarządzanie biznesem.

Organizator