nożownik

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji prowadzą śledztwo w sprawie rozboju, który wczoraj (17.12) miał miejsce w Wolinie. Do mieszkania wynajmowanego przez dwóch mieszkańców Wolina wtargnęło polsko-duńskie małżeństwo, które przy użyciu noża próbowało wyłudzić 2 tysiące złotych.

Udział kobiety był znikomy, ale mężczyzna, mieszkaniec Wolina zamknął dwóch lokatorów w mieszkaniu, po czym chcąc wymusić 2 tysiące złotych, przy użyciu noża groził im pozbawieniem życia – mówi Naczelnik Ireneusz Celej z kamieńskiej Policji.

Napastnik zabrał mężczyznom karty sim z telefonów oraz baterie. Zagroził, że jeżeli w sprawę zostanie zaangażowana policja to poszkodowani poniosą jeszcze większe konsekwencje.

Napastnik został rozpoznany. Dziś policjanci udali się pod wskazany adres i zastali podejrzaną parę. Prowadzimy rutynowe czynności śledcze, przesłuchujemy obywatelkę Danii z udziałem tłumacza, prowadzimy oględziny, poszukujemy nóż który użył napastnik. W trakcie przeszukania przeprowadzonego w domu napastnika Wolina, znaleziono dwie sadzonki marihuany i niewielką ilość suszu – informuje Naczelnik Ireneusz Celej.

Jeden z pokrzywdzony ma połamane żebra, rozbitą głowę i wstrząśnienie mózgu. – Postawiliśmy zarzuty naruszenia miru domowego i gróźb karalnych. Z pewnością ulegną one zmianie – dodaje komisarz Ireneusz Celej.