Policja

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali kierowcę pojazdu marki Opel Vectra, mieszkańca Gminy Dziwnów, który prowadził pojazd pod wpływem środka odurzającego.

27 października na ulicy Kamieńskiej w miejscowości Dziwnówek, funkcjonariusze Ogniwa Partolowo-Interwencyjnego zatrzymali 24-latka, który prowadził pojazd mechaniczny w ruchu lądowym pod wpływem środka odurzającego. Ponadto policjanci w toku prowadzonych czynności szybko ustalili, że mężczyzna posiadał przy sobie środek psychotropowy w postaci, jak się okazało, 0,193g amfetaminy. Środki te zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, natomiast od mężczyzny pobrano krew w celu przeprowadzenia stosownych badań.

Nieodpowiedzialny kierowca utracił prawo jazdy, a także usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 178A par.1. Kodeksu karnego za czyn, którego się dopuścił tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym pod wpływem środka odurzającego grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Rzecznik KPP Policji w Kamieniu Pomorskim