DSC08354

Blisko 700 tys. zł kosztowała budowa wolińskiego targowiska miejskiego. Pomimo, że obiekt oddano do użytku niemalże 2 lata temu, to jak zwracają uwagę nasi Czytelnicy, podobnie jak targowisko w Kamieniu Pomorskim nie przyciągnęło ono rzeszy kupców, chcących wystawiać swoje towary.

Pod koniec maja 2013 roku do dyspozycji kupców oddano 20 drewnianych stoisk handlowych o pow. 6,25 m2. Plac targowy został utwardzony kostką betonową, wykonano miejsca parkingowe, zainstalowano zewnętrzne oświetlenie. Targowisko wyposażono w wolnostojącą toaletę i obiekty małej architektury takie jak ławki parkowe, stojaki na rowery. Urządzono tereny zielone.

Zasadniczym celem budowy targowiska miejskiego w Wolinie było stworzenie warunków do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i uporządkowanie strefy handlu w mieścieczytaliśmy w komunikacie przesłanym do mediów w maju 2013 roku.

DSC08358

Inwestycja pochłonęła 689.046 zł. Czy ten cel udało się osiągnąć?

Poziom obłożenia zależy od dnia. W soboty jest większy ruch, zależy od tego kto przyjedzie. Bywa tłoczno, przyjeżdżają do nas nawet ludzie ze Stargardu Szczecińskiego. Aby wynająć box wystarczy jedynie uiścić opłatętłumaczą urzędnicy z wolińskiego magistratu. Urząd posiada podpisane umowy na stałe korzystanie z targowiska z pięcioma lokalnymi przedsiębiorcami.

kamienskie.info