DSC08694

Po 1,5 roku od feralnego przejazdu pod wpływem alkoholu, Roman Pawłowski skazany. 10 stycznia 2017 roku Sąd Rejonowy w Świnoujściu nałożył na wolińskiego sekretarza karę 50 stawek dziennych po 50 złotych każda, trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny. 

Sprawa Romana Pawłowskiego ma swój początek 23 czerwca 2015 roku. Wtedy to w trakcie akcji „Trzeźwy poranek” wpada jadący swoim volvo 58-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego. Tym „szczęśliwcem” okazuje się woliński sekretarz – Roman Pawłowski. – Nie chce niczego komentować. Sprawa jest w toku. Badanie wykazało 0,6 promila, ale byłem na badaniu krwi gdyż zażywałem leki wziewnetłumaczył dzień później w rozmowie z naszą redakcją woliński sekretarz. 

Pod koniec lutego 2016 roku Roman Pawłowski został skazany wyrokiem nakazowym na 50 stawek dziennych po 50 złotych każda, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na 3 lata i świadczenie pieniężne w wysokości 5000 złotych. To nie pierwszy wyrok na koncie sekretarza. We wrześniu 2014 roku, został on skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, za spowodowanie wypadku.