unnamed

Dzięki współpracy szkoły podstawowej i dwóch fundacji w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno odbyła się kolejna edycja „Wolińskiej Jesieni”.

„Wolińska Jesień” to cykliczna impreza artystyczna, zainicjowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wolinie. Tegoroczna XIV edycja odbyła się 21 października w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Było to możliwe dzięki współpracy dwóch fundacji – Benefis i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

unnamed (2)

Na tegoroczną „Wolińską Jesień” złożył się szereg działań artystycznych: plener malarski, konkurs poetycki i wystawa prac plastycznych. Podczas imprezy swoje prace o tematyce jesiennej tworzyło 60 uczniów ze szkół w Wolinie, Ładzinie, Kołczewie, Dargobądzu, Troszynie i  Koniewie. Finałem była wystawa, którą wzbogaciły prace nadesłane przez artystów aż z 12 krajów! Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Fundacji Benefis, która sprawiła, że impreza nabrała międzynarodowego charakteru. Wystawa zatytułowana „Autumn Mix” to także jeden z elementów wieloletniego projektu „KARAWANA KULTURY”. W ramach przedsięwzięcia artystycznego zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Kazachstanu, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Turcji i  Polski.  Przez najbliższy miesiąc wystawę będzie można oglądać także w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie.

unnamed (1)

W czasie imprezy artysytcznej można było również oglądać przygotowaną przez Fundację Benefis prezentację multimedialną, na którą składa się ok. 150 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami i w różnym stylu.

Wydarzeniem zamykającym tegoroczną „Wolińską Jesień” był finał konkursu poetyckiego, podczas którego organizatorzy wręczyli laureatom nagrody.