Woliński samorząd otwiera się na przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów. W Biuletynie Informacji Publicznej, pojawiła się informacja podpisana przez Burmistrza Eugeniusza Jasiewicza „Wolin – gmina przyjazna inwestorom”, skierowana do potencjalnych inwestorów, przedstawiająca ofertę i walory położonej w centrum powiatu kamieńskiego gminy Wolin.

– Gmina Wolin położona jest w północno-zachodniej części województwa  zachodniopomorskiego , w powiecie kamieńskim. Należy do jednych z większych gmin województwa zachodniopomorskiego, zajmując 2/3 powierzchni największej w Polsce wyspy- Wyspy Wolin. Powierzchnia gminy- 327 km kw. Od północy granicę gminy wyznacza Morze Bałtyckie, od południa- Zalew Szczeciński.

Rejon ten charakteryzuje się łagodnym klimatem, dużą ilością wód śródlądowych, znacznym zalesiem i zróżnicowaną rzeźbą terenu. Stąd niespotykane walory turystyczne naszej Gminy. Dostępność do Morza Bałtyckiego, Cieśniny Dziwnej, Zalewów Kamieńskiego i Szczecińskiego oraz jezior, stwarzają dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Stolica Gminy miasto Wolin.- to ponad tysiąc letnia historia z corocznie odbywającym się na terenie Skansenu- międzynarodowym Festiwalem Słowian i Wikingów. Wolin usytuowany jest przy głównych szlakach komunikacyjnych Polski- przez miasto przebiega międzynarodowa trasa E 3 łącząca Skandynawię z Europą Południową oraz Zachodnią a biegnąca przez miasto linia kolejowa  łączy porty Szczecin-Świnoujście ze Śląskiem. W pobliskim Świnoujściu znajduje się międzynarodowa przystań promowa łącząca Polskę ze Skandynawią, w Goleniowie znajduje się międzynarodowy port lotniczy oraz Technologiczny Park Przemysłowy.

Zapewniam, że u nas znajdziecie Państwo dogodne warunki do inwestycji – podobnie jak znalazła je m.in. duńska firma DONG która zainwestowała tu ponad 64 mln euro w dwie farmy wiatrowe.

Eugeniusz Jasiewicz
Burmistrz Wolina