– Likwidacji szkoły w Dargobądzu nie będzie – stwierdza ucinając pojawiające się plotki Eugeniusz Jasiewicz, dodając że szkoła będzie rozbudowywana i adaptowana na potrzeby uczniów z klas siódmych i ósmych. To jednak nie wszystko, Burmistrz zapowiada budowę oczekiwanego od dawna nowego przedszkola.

Panie Burmistrzu, będziemy pamiętać przy wyborach. Wszystkie szkoły mają odcięte dofinansowanie, zaplanowane zamknięcie przedszkola w Dargobądzu i docelowe wygaszenie szkoły, sprytne zamknięcie biblioteki w Dargobądzu – ciekawe kto ma chrapkę na ten budynek? Podpisz petycję w sprawie szkoły i przedszkola! – napisał jeden z naszych Czytelników.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Burmistrza Wolina.

Szkoły nikt nie zamierza likwidować. Mało tego, byłem na zebraniu z Mieszkańcami i poinformowałem ich, że placówka będzie rozbudowywana. Razem z radnymi dyskutowaliśmy o tym, żeby rozwiązać docelowo kwestię dzieci przedszkolnych. Na początku chcieliśmy to zrobić w Dargobądzu, gdzie trzeba zrobić szkołę ośmioklasową i przenieść dzieci do dotychczasowego ośrodka kultury i biblioteki. Myśleliśmy, że będzie to koszt 150 tys. złotych, jednak po ewentualnym wdrożeniu założeń sanepidu i nadzoru budowlanego, wartość robót wzrosła do 350 tys. zł. Pojawił się więc pomysł przeniesienia dzieci do Szkoły Podstawowej i dobudowaniu jednej czy dwóch klas. Potem okazało się, że w Wolinie mamy około 30 dzieci, którym ze względu na brak miejsca nie udało się dostać do przedszkola. Mamy więc 30 dzieci z Wolina, około 45 dzieci z Dargobądza, zdecydowaliśmy więc, że w przyszłym roku wybudujemy przedszkole na około 100 dzieci w Wolinie. Będzie ono zlokalizowane obok stadionu i ruszy 1 września. W Dargobądzu będzie więc szkoła ośmioklasowa, a w Wolinie będziemy mieli przedszkole zlokalizowane obok Szkoły Podstawowej. To rozwiąże problem opieki dzieci przedszkolnych na terenie całej gminy i da im dostęp do infrastruktury sportowo-komunikacyjnej. Celem naszym jest, w pierwszym etapie zbudować na tyle większe w przedszkole, aby część wyłączyć na jakiś czas z użytku, aby wykonać tam niezbędne prace modernizacyjne – tłumaczy Eugeniusz Jasiewicz