Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawitali do gminy Świerzno. Jak wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją wójt Krzysztof Atras, sprawa może dotyczyć realizacji projektu przeciwdziałania wykluczenia cyfrowemu. Według naszych nieoficjalnych informacji, obecność CBA i czynności kontrolne mogą mieć związek ze sprawą informatyzacji biblioteki w Wolinie. Agenci odwiedzają świetlice a nawet mieszkania, w których instalowane były komputery. 

Agenci CBA są w gminie od ponad tygodnia. Choć nie wpłynęło żadne oficjalne pismo, to z tego co mi wiadomo, ich kontrola może dotyczyć realizacji projektu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, realizowanemu w gminie w latach 2013 – 2014. Nie doszukiwałbym się w tym żadnej sensacji, jak stara się to kreować w mediach – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Świerzna.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, czynności sprawdzające mogą być powiązane ze słynną już informatyzacją biblioteki miejskiej w Wolinie – a konkretnie firmą dostarczającą sprzęt.

Przechodziliśmy szereg kontroli zewnętrznych w czasie jak i po realizacji projektów. Mamy na to stosowne protokoły mówiące o braku jakichkolwiek nieprawidłowości czy uchybień – zapewnia Krzysztof Atras.