Wjazd do wsi. Szkolny autobus w tym miejscu zawraca fot. Czytelnik

Wjazd do wsi. Szkolny autobus w tym miejscu zawraca fot. Czytelnik

Choć jak mówił jeszcze trzy lata temu – zdjęcia przesyłane przez naszych Czytelników, obrazujące fatalny stan drogi do Krzemykowa to „pewna magia”, to po latach w końcu pojawiły się informacje o tym, że gmina Świerzno przygotowuje wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla dróg Duniewo – Krzemykowo oraz Redliny – Dąbrowa – Gostyń.

Podjąłem decyzję o wykorzystaniu tej edycji konkursu naboru konkursu, bo nie wiadomo jakie będą środki w następnych rozdaniach i przygotowujemy również wniosek na drogę Duniewo – Krzemykowo. Realizacja inwestycji przewidziana jest w okresie 24 miesięcy od podpisania umowy na dofinansowanie, więc jeśli się uda pozyskać pieniądze na obydwie drogi, to mamy 2 lata na ich wykonanie. Wstępnie oceniam, że umowy mogą być podpisane w czerwcu 2016 roku. Jest więc czas, żeby jedną inwestycję zrealizować jesienią 2016 i 2017 roku – poinformował Krzysztof Atras.

Wójt stwierdził, że jest także gotowy na przebudowę drogi Gostyń – Pobierowo, jeżeli tylko pojawi się taka możliwość. – Jeżeli dojdzie do skutku złożenie wniosku przez Powiat Kamieński, to będziemy się wspólnie zastanawiać nad „montażem finansowym” i będziemy starali się wspólnie jak to rozwiązać. Robię wszystko, żeby ten wniosek został złożony przez starostwo. W najbliższym czasie ma być spotkanie z projektantem w tej sprawie – stwierdził Krzysztof Atras.