DSC01064

Jeżeli dziwnowski Garnizon otrzyma pozytywną decyzję z Ministerstwa Obrony Narodowej, wydobycie wraku z plaży w Międzywodziu może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Dziś (9.11) na miejscu odbyły się konsultacje z udziałem przedstawicieli Garnizonu Dziwnów, Urzędu Morskiego, Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 

Wrak znajduje się najprawdopodobniej na warstwie gliny, po której prześliznął się kilkaset metrów. Podczas dzisiejszego spotkania rozpatrywano dwa warianty przewiezienia wraku do Kamienia Pomorskiego.

DCIM101MEDIADJI_0006.JPG

Gdyby udało się opłukać ją z piasku, to wciągnięcie na ponton poprzez czołówki byłoby stosunkowo prostestwierdził przedstawiciel Urzędu Morskiego. Aby jednak tak się stało należałoby czekać do połowy kwietnia.W tej chwili nie ma szans na zrzucenie parku pontonowego na wodęstwierdził dowódca garnizonu Dziwnów, komandor Wojciech Chrzanowski.

Wrak zostanie więc najprawdopodobniej ponumerowany, pocięty na mniejsze elementy i wywieziony z plaży samochodami ciężarowymi na marinę w Kamieniu Pomorskim. Przedstawiciele wojska szacują, że całość prac może potrwać tydzień.

DCIM101MEDIADJI_0007.JPG