IMG_5655

W dniu 17 maja na Hali Sportowej im. Andrzeja GRUBBY w Międzyzdrojach odbył się „Wiosenny Turniej Sprawnościowy Dzieci” W turnieju uczestniczyła grupa „Marynarzy” z Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach. Po krótkiej rozgrzewce dzieci zmierzyły się z wieloma zadaniami, z którymi radziły sobie bardzo dobrze. Na początku, przy asekuracji robiły przewroty na materacu, a następnie w grupach uczestniczyły w konkurencjach:

• bieg do celu i z powrotem, z piłką i bez piłki
• slalomem pomiędzy chorągiewkami
• po ławeczce
• pod płotkiem

Podczas turnieju dzieci doskonaliły szereg sprawności – zwinność, szybkość, wytrzymałość, koordynację wzrokowo – ruchową. Musiały podporządkować się ustalonym regułom, ćwiczyły więc samokontrolę.

IMG_5657

Za swą wytrwałość, zaangażowanie i udział w turnieju wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe puchary. Dziękujemy Pani Iwonie Banachowicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Kierownikowi Hali Sportowej, Panu Rafałowi Błocian za udostępnienie Hali Sportowej przedszkolakom.

Było to już drugie spotkanie tej grupy z Międzyzdrojskim Klubem Sportowym Bushido. Pierwsze odbyło się 6 maja, gdzie rozmawiano z dziećmi o zasadach obowiązujących podczas zajęć karate – cierpliwości, wytrwałości, szacunku do innych, samodyscyplinie, zasadach, których powinniśmy przestrzegać również w codziennym życiu. Mówiono o zabawach, które powinny być bezpieczne dla wszystkich a także o bajkach, w których bohaterowie walczą ze sobą, a dzieci później je naśladują. Oczywiście nie wolno tego robić, nie wolno nikogo krzywdzić, z czym przedszkolaki jednogłośnie się zgodziły.

IMG_5734

Dzieci podczas zajęć obejrzały strój karateki oraz dowiedziały się, jakie są kolory pasów w karate i co one oznaczają. Na zakończenie wszyscy malowali kolorowankę przedstawiającą małego karatekę, a za starannie wykonane prace i za wytrwałość dzieci otrzymały medale i kolejną kolorowankę, którą mogły zabrać do domu.

Andrzej SAWICKI