19 grudnia na przepięknie przygotowanej Świetlicy Wiejskiej w Wiejkowie odbyła się Wigilia Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej. Na nasze spotkanie opłatkowe przybyli przedstawiciele Rad Sołeckich,władze samorządowe i przedstawiciele instytucji z którymi współpracujemy od lat.

Dzieci pod kierunkiem Pani Natalii Szczechowskiej-Sołtys Troszyna i Małgorzaty Similskiej -Sołtys Wiejkowa ,przygotowały przepiękne jasełka które wprowadziły nas w świąteczny klimat.Ks.Dziekan prob.kan.mgr Leszek Konieczny zapewnił nam strawę duchową witając nas w duchu chrześcijańskim,życząc spokojnych i dobrych świat.

O to aby na stolach niczego nie zabrakło zadbali zaproszeni Sołtysi i Rady Sołeckie.A było co smakować!!Nad Wszystkim czuwała Danuta Demkowicz -Sołtys Skoszewa, która koordynowała sprawy kulinarne. Nasze spotkanie było okazją do podsumowania naszej Akcji „DUŻA PAKA DLA DZIECIAKA I STARSZAKA ” którą w tym roku wsparło Nasze Stowarzyszenie.

Na wniosek członków Stowarzyszenia i decyzji Zarządu Stowarzyszenia po raz pierwszy przyznano statuetki dla osób szczególnie zasłużonych w naszej działalności. Statuetkę przyznano Pani Barbarze Palenicy i Pani Ilonie Szkudlarek za „wprowadzanie ducha optymizmu,rozbudzanie aktywności społecznej i wsparcie zadań Stowarzyszenia”. Takie honorowe statuetki przyznawać będziemy co rok. Była to pierwsza tak zorganizowana Wigilia w prawie 10 letniej historii Stowarzyszenia.

Bogdan Jarosław Czaplicki