To już 22. Festiwal Gwiazd, który w tym roku odbywać się będzie trochę później, bo od 5 do 9 lipca. Miał przebiegać pod hasłem „22 hity na 22-lecie festiwalu”, ale ostatecznie zapadła decyzja, że będzie to „Noc przebojów – hity światowej muzyki”.

Taki bowiem tytuł ma zaplanowany na otwarcie koncert w amfiteatrze. Ale najważniejszym dniem festiwalowym jest ten, podczas którego na Alei Gwiazd przy hotelu Vienna House Amber Baltic artyści odciskają swoje dłonie. Kto będzie gościem specjalnym tego wieczora? – Swoje dłonie odciśnie 10 artystów, których nazwiska już znamy a 11-tym będzie ten kto wygra w tym roku nasz plebiscyt „Idol publiczności” – tłumaczy Artur Duszyński, dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, który jest współorganizatorem imprezy.

Na liście do tytułu „Idol Publiczności” znaleźli się Mikołaj Roznerski, Marta Wierzbicka, Mateusz Janicki, Zofia Zborowska i Marek Kaliszuk. – Kto wygra i kto z tej piątki będzie jedenastą osobą podczas gali odciśnięcia dłoni, nie wiem, bo to zależy właśnie od publiczności – podkreśla Duszyński, ale już dziś namawia, aby przyjechać na uroczystą galę (8 lipca) i z bliska przyjrzeć się także pozostałym gwiazdom, które uświetnią wieczór. A w tym roku swoje dłonie odcisną: Beata Poźniak, Piotr Szwedes, Iza Kuna, Bartłomiej Topa, Magdalena Boczarska, Paweł Małaszyński, Wojciech Wysocki, Justyna Sieńczyłło, Edyta Bartosiewicz i Janusz Kondratiuk. – A po gali zapraszamy na koncert Edyty Bartosiewicz – Dodaje Duszyński.

Zapowiada też recital Doroty Stalińskiej ze specjalnym udziałem Beaty Poźniak, najnowszy spektakl Olafa Lubaszenki „Ludzie inteligentni” , jubileusz 40 lecia pracy artystycznej Andrzeja Pągowskiego, wystawę „70-lat nadania praw miejskich Międzyzdrojom”, koncert zespołu Pawła Małaszyńskiego „Cochise”, koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz, wystawę prac fotograficznych Tomasza Kochańskiego, a także specjalną wystawę prac Andrzeja Wajdy z galerii Bagno 2, czy też przedstawienia z udziałem Tegoroczną edycję festiwalu uświetnia też spotkania z pisarzami w ramach cyklu spotkań „Gwiazdy bestsellerów”. W tym roku o swoich książkach opowiedzą Ilona Felicjańska, Katarzyna Grochola, Katarzyna Bonda, Marcin Wolski, Wojciech Wocław. A z myślą o najmłodszych czytelnikach swój udział zapowiedział Michał Rusinek.

GS24.pl