Wiemy już jak będzie wyglądać nowy, 260 – kilogramowy dzwon o imieniu Maria, który zawiśnie na wieży kamieńskiej katedry w setną rocznicę objawień fatimskich. To jednak nie koniec, proboszcz Dariusz Żarkowski chciałby, aby w 2024 roku, z okazji 900 – lecia Chrztu Pomorza, w katedrze zawisł większy, 500 kilogramowy dzwon o imieniu Otton.

Na wieży kamieńskiej katedry wciąż pozostają wolne miejsca po dwóch dzwonach. Jeden pęknięty do końca roku będzie można podziwiać w kamieńskim kapitularzu. Proboszcz już planuje zagospodarowanie pustej przestrzeni.

W październiku tego roku, w miejscu pękniętego dzwonu chcemy zawiesić nowy 260 – kilogramowy dzwon o imieniu Maria. Zostanie on ufundowany z okazji 100-lecia objawień fatimskich – informuje ks. Dariusz Żarkowski – Chciałbym także, aby w 2024 roku, z okazji 900 – lecia Chrztu Pomorza, w katedrze zawisł większy, 500 kilogramowy dzwon o imieniu Otton. Takie są moje założenia, mam nadzieję, że mi się to uda.

Wciąż można wziąć udział w zbiórce środków. Ofiary są zbierane od wszystkich osób, które będą chciały upamiętnić jubileusz fatimski. Wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w tej akcji proszone są o kontakt z proboszczem Dariuszem Żarkowskim.

źródło:
fot. Parafia w Kamieniu Pomorskim