Majówka w Gminie Dziwnów na dobre rozpoczęta rozpoczęta. XVII Regaty Łodzi Monotypowych, „Kolorowy Bieg”, „Grillowanie z Szefami”, specjalny blok zabaw dla dzieci, do tego pokaz ćwiczeń fitness czy wieńczący cały dzień, koncert grupy szantowej „Szkocka trupa”. Co nie jest bez znaczenia, dopisała także aura! 

Punktualnie o godzinie 12.00 Burmistrz Dziwnowa otworzył regaty, a niedługo później, tj. o 12.30 wystartował „Kolorowy Bieg”, którego trasa liczyła 5.100 metrów. Prowadzonym na wodzie zmaganiom towarzyszył żywy doping, a licznie obserwujący całą rywalizację szczególnymi brawami nagradzali tych, którym walka z odpływem przychodziła z dużym trudem. Krótko po zakończeniu „Kolorowego Biegu”, za pełnymi rozżarzonego węgla grillami, stanęli tajemniczy (bo nie ujawnieni w materiałach informacyjnych) szefowie.

Bardzo szybko okazało, że się serwującymi grillowe specjały byli: szef Rady Miasta – Piotr Sokół, szef Gminy Dziwnów – Grzegorz Jóźwiak i zastępca szefa Gminy Dziwnów – Łukasz Dzioch. W kilka chwil ustawiła się do nich spora kolejka, a każdy, kto poczuł się choćby odrobinę głodny, mógł posilić się darmową kiełbasą lub karkówką.

Grillownie trwało w najlepsze, gdy dobiegła końca regatowa rywalizacja. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły następujące osady: Ośrodek Pomocy Społecznej (kategoria kobiety), Straż Graniczna (mężczyźni), Związek Spadochroniarzy Polskich (oldboje), Łepkowski Tim (juniorzy), Wilki Morskie (mieszana)

Podkreślenie wymaga również fakt wyróżnienia podczas dekoracji uczestników regat, Komandora Regat, p. Zbigniewa Jeszki, Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego.

W imieniu zarządu województwa zachodniopomorskiego, srebrną odznakę wręczył radny sejmiku wojewódzkiego, p. Artur Łącki. Zaraz po oficjalnym zamknięciu regat przez Burmistrza Dziwnowa, rozpoczął się blok ćwiczeń fitness, a niedługo potem na scenie pojawił się zespół szantowy – „Szkocka trupa”.

Był to jednocześnie finałowy punkt dzisiejszego programu, ale nie ostatni w ciągu najbliższych dni. Już 2 maja zapraszamy na organizowany przez stowarzyszenie „Nasz Dziwnów” – piknik „Pod Lipą”.

źródło:
MOSiK, fot. własne