bieg

Biegać można wszędzie. I nie mówimy tutaj o sytuacji, kiedy ucieka autobus, gdy uświadamiamy sobie, że skończyło nam się piwo, a osiedlowy sklep jest niedaleko. Nie o takie „bieganie” chodzi. Wystarczy wygodny strój, odpowiednie buty, słuchawki na uszach no i ten niezbędny czynnik – motywacja. Gdy mamy już te wszystkie składniki, ruszamy przed siebie i zazwyczaj sami.

Dlatego też Klub Biegacza Kamień Pomorski wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim serdecznie zapraszają do wzięcia czynnego udział w „Wieczornym Wspólnym Bieganiu”, które odbędzie się w najbliższy czwartek 1 września br.

Spotykamy się o godzinie 19:00 przed Urzędem Miejskim w Kamieniu Pomorskim skąd wspólnie w tempie dostosowanym do każdego wyruszymy w niezbyt wymagającą trasę.

– Po wielu sugestiach biegaczy – amatorów została podjęta decyzja, iż będą do wyboru dwa dystanse. Dla osób, które zaczynają przygodę z bieganiem przygotowaliśmy trasę na dystansie około 5 kilometrów, natomiast dla pozostałych osób trasę na dystansie około 10 kilometrów – mówi Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski.

We wspólnym bieganiu chodzi przede wszystkim o pokonywanie własnych ograniczeń. Najłatwiej tego dokonać wśród ludzi którzy podzielają taki pogląd. Każdy kolejny kilometr jest łatwiejszy do zniesienia, gdy ma się u boku kogoś, kto odczuwa i myśli tak samo. Biegacze nie muszą rozmawiać, by odgadnąć swoje myśli. Dobrze zorganizowana grupa jest jak jednolity organizm, myślący i działający w automatyczny sposób. Najwięksi z nich nie osiągnęliby nic, gdyby nie wspólne bieganie z partnerami, którzy wspierali ich w najtrudniejszych momentach na trasie.

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z bieganiem, brakuje Ci motywacji lub po prostu nie lubisz samotnego biegania nie odkładaj decyzji na później – przyłącz się do nas. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Klubie Biegacza Kamień Pomorski, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.kb-kamien.eu