m18912704,GRAF1

Czy do Polski trafią imigranci o nieustalonej tożsamości? Kiedy przyjmiemy pierwszych uchodźców i gdzie będą mieszkać? Co się stanie w przypadku zaostrzenia sytuacji na Ukrainie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w II części informatora przygotowanego przez Urząd ds. Cudzoziemców.

Od wielu dni temat uchodźców nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali, otwiera wszystkie serwisy informacyjne w programach radiowych i telewizyjnych. Dyskusja na forach internetowych pokazuje, jak ważna jest to sprawa dla Polaków, ale też ile lęków wywołuje, jak brakuje rzetelnej i praktycznej informacji.

Ponad czterdzieści polskich redakcji uznało, że warto zorganizować wspólną akcję informacyjną, która dotrze do milionów Polaków. W „Informatorze” czytelnik znajdzie odpowiedzi na podstawowe i mniej oczywiste pytania. Nasz wspólny „Informator” nie przekonuje do niczego, przedstawia tylko odpowiedzi, fakty, definicje, liczby, porady. Jego treść została skonsultowana z ekspertami Urzędu ds. Cudzoziemców.

Więcej wiedzy, mniej strachu – uchodźcy w Polsce, cz. 2 —— Pobierz Informator