Malarstwo. Bronisław Pietkiewicz - plakat

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Bronisława Pietkiewicza, który odbędzie się w sobotę, 5 listopada, o godzinie 16.00 w siedzibie MHZK przy ulicy Adama Mickiewicza 34.

Bronisław Pietkiewicz urodził się w 1954 roku w Kamieniu Pomorskim. Przez lata pracował w miejscowej Centrali Nasiennej następnie prowadził działalność turystyczną nad morzem. Mimo, iż od dekady jest mieszkańcem Międzyzdrojów ciągle czuje się związany ze swym rodzinnym miastem.

Malarstwo pasjonuje Bronisława Pietkiewicza od dziecka. W pełni mógł mu się oddać i poznać jego tajniki po zakończeniu pracy zawodowej. Przez cztery lata uczęszczał do prywatnej szkoły rysunku i malarstwa w Szczecinie gdzie uczył się niemal wszystkiego od podstaw. Próbuje tworzyć w różnych stylach wciąż poszukując tego własnego i niepowtarzalnego.

 Tematem, który go najbardziej fascynuje jest morze. Nie obca jest mu abstrakcja. Na swych obrazach uwiecznia także architekturę Międzyzdrojów, w których mieszka i rodzinnego Kamienia Pomorskiego. Jego prace prezentowane były w ubiegłym roku na wystawie autorskiej w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej