IMG_1903

8 marca o godzinie 15.30 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się wernisaż wystawy obrazów Jacka Synowca pt. ”Cztery pory roku w Międzyzdrojach”. Na wernisaż przybyło dużo gości z Międzyzdrojów i nie tylko. Jacek Synowiec urodził się w Mysłowicach.

IMG_1909

Naukę malarstwa i rysunku zapoczątkowały kursy u Kazimierza Paprockiego – profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1977- 81 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jego pedagogiem rysunku i plastyki był ponownie prof. Kazimierz Paprocki.

IMG_1911

W tym okresie powstało wiele obrazów i rysunków, miedzy innymi – „Cykl Kościołów”. W roku 1985 uzyskał Dyplom na Technische Universität w Darmstadt u prof. S. Behnisch. Od 1985 roku pracował jako architekt w szeregu znanych biur w Niemczech m.in.: HPP w Wiesbaden oraz K+E w Wiesbaden. W tym okresie powstało ok. 30 prac jego autorstwa.

IMG_1956

Wielokrotnie uczestniczył w różnych konkursach. W 1986 roku zdobył I nagrodę za „Forschungszentrum HD w Heidelbergu” w pracy zespołowej Biura HPP w Wiesbaden. W roku 1998 zdobył II nagrodę za projekt „Flugsicherung” w pracy zespołowej Biura AB w Bad Hamburg. W roku 1992 uzyskał doktorat na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W latach 2001 i 2006 odbyły się wernisaże indywidualne w Wiesbaden.

Jego prace będzie można oglądać do końca kwietnia w Foyer MDK w Międzyzdrojach. Zapraszamy serdecznie.

UM w Międzyzdrojach