fishing-03

To spotkanie powinno zainteresować wszystkich wędkarzy. W sobotę, 15 października o godz. 18 w Ośrodku Wczasowym Polino w Międzyzdrojach odbędzie się spotkanie z przewodniczącym Komitetu Obrony Praw Wędkarzy, którzy zajmują się rozmowami z dyrekcją WPN. Ma ono dotyczyć relacji wędkarzu z przedstawicielami Parku w kontekście tworzonego projektu Planu Ochrony WPN.

Z nieoficjalnych informacji wędkarzy wynika, że zmiany mają objąć akweny na których jeszcze mamy prawo prowadzić Sportowo -Rekreacyjny połów ryb tj: Jezioro Wicko Duże; Deltę Starej Świny oraz obszar Zatoki Pomorskiej. – Pragniemy także wspólnie omówić możliwości prowadzenia wędkarstwa Sportowo-Rekreacyjnego na terenie jezior WPN w kilku miejscach ściśle do tego wyznaczonych – mówi Roman Ganowski.

Na spotkaniu poruszona zostanie także kwestia wymiaru ochronnego okonia który według ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROLNICTWA I RO ZWOJU WSI 1) z dnia 6 lipca 2015 r. dla wędkujących rekreacyjnie wynosi 20 cm, natomiast Ustawa z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim (Dz. U. z 2015 r. poz. 222), która weszła w życie 4 marca 2015 r. określa przede wszystkim zasady wykonywania Rybołówstwa Morskiego tak zwanej Strefie Morskiej czyli dla rybaków prowadzących połowy przemysłowe wynosi 17 cm.

– Przedstawimy wszelkie kwestie i dokumenty dotyczące naszej korespondencji i działalności z WPN oraz Szczecińskim Urzędem Morskim .
Wszystkich zapraszamy na spotkanie i wspólną rozmowę – dodaje Roman Ganowski.