To kolejne rokowania, ogłoszone przez Burmistrz Dziwnowa dotyczące sprzedaży pozostałych 12 mieszkań wybudowanych przy ulicy Marynarki Wojennej w Dziwnowie. Pomimo sześciu ogłoszeń, po nieruchomości zgłosiło się pięciu chętnych. Ceny mieszkań zaczynają się od 307 tys. złotych. Rokowania odbędą się w lutym 2018 roku.

Będzie to szóste podejście dziwnowskich urzędników do sprzedaży wybudowanych z pomocą funduszu dopłat mieszkaniowych BGK nieruchomości. W pierwszym podejściu sprzedano trzy mieszkania, pod koniec kwietnia zgłosiło się dwóch chętnych. W piątym przetargu ogłaszanym po sezonie letnim nie znalazł się żaden kupiec. Pustych wciąż stoi 12 lokali.

Lokale są wyposażone w instalacje wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, gazowe, c.o (piec gazowy), elektryczną. Nie posiadają stolarki drzwiowej wewnętrznej a jedynie tynki gipsowe, posadzki cementowe, okna plastikowe oraz drzwi zewnętrzne – metalowe, ocieplane.

W budynku znajdują się nieruchomości o powierzchni od 75 m² do 113 m². Cena wywoławcza najtańszego wynosiła 307 tys. złotych, natomiast najdroższego 422 tys. złotych.