IMG_7600

12 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się rodzinne warsztaty z ryjówką Florką i Wesołym Ryjkiem.

Dzieci szyły własną maskotkę, ryjówkę Florkę lub Wesołego Ryjka. Postacie te są bohaterami książek dla dzieci, których autorami są Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Wojciech Widłak. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie tworzyły maskotki z niewielką pomocą bibliotekarzy, rodziców i opiekunów. Praca z filcem , igłą i nitką dała wiele satysfakcji, a także uczyła precyzji i cierpliwości. Wspólna zabawa w rękodzieło sprawiła dzieciom wiele radości. Była to doskonała lekcja na przyszłość, by nauczyć się samodzielnie zaszyć np. dziurę w kieszeni lub skarpetce. W czasie spotkania zostało wylosowanych czworo uczestników, którzy otrzymali książki autorstwa Wojciecha Widłaka. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe długopisy sygnowane znakiem firmowym naszej biblioteki. Zwieńczeniem wspólnej pracy były zdjęcia z przytulankami, które najmłodsi zabrali ze sobą do domu.

IMG_7645

Serdeczne podziękowania składamy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za zakup materiałów plastycznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016.

Zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne w bibliotece, które odbędą się już jesienią.

Bibliotekarze