Wampir

Taki postulat wystosował podczas wczorajszej (28.03) sesji Rady Miejskiej radny Tomasz Żurowski. – Jakiś czas temu podczas prac ziemnych na kwartale dominikańskim odkryto szkielet „Wampira z Kamienia”. Temat został mocno podchwycony przez media, nawet przez prasę międzynarodową. Wiem, że ten szkielet wywieziono do Szczecina, w celu przeprowadzenia badań. Moja prośba jest taka, aby zrobić wszystko, by ten wampir wrócił do nas i stanowił najcenniejszy eksponat muzealny – argumentował Żurowski.

Po naszej publikacji w maju ub. roku, Kamienskie.info oraz wampir z Kamienia Pomorskiego trafił na oficjalną stronę amerykańskiej telewizji informacyjnej CNN, Discovery Channel czy brytyjskiego prestiżowego pisma Times oraz innych pism z branży historycznej z całego świata. Materiał o odkryciu został wyemitowany przez hiszpańską telewizję z grupy Mediasat.

Szkielet z Kamienia Pomorskiego badali specjaliści z Uniwersytetu Szczecińskiego. Miał wybite zęby, a w ustach cegłę. – To świadczy o tym, że był posądzony o wampiryzm. Zakładamy, że po śmierci nastąpiły zabiegi mające utrudnić szkodliwe działania temu wampirowi. Wbijanie kołka nie zostawia najczęściej śladów. Chyba, że bardzo wyraźnie zostają uszkodzone żebra. Kończyny wyraźnie zostały przebite gwoździem – tłumaczył Karol Piasecki, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zastępca burmistrza Leszek Szefliński odpowiadając na prośbę radnego stwierdził, że gmina zrobi wszystko, aby wampir wrócił do Kamienia. – W związku z przenosinami MHZK do nowej siedziby, wiem, że dyrektor Grzegorz Kurka podjął już działania, aby wampir stał się kamieńską atrakcją muzealną – zapewniał Szefliński.

kamienskie.info