kapron

Nie zgodził się z decyzją listopadowych wyborów samorządowych, złożył odwołanie i wygrał. Tak w skrócie przedstawia się historia Waldemar Kapronia, który w wyniku powtórzonych wyborów, decyzją mieszkańców Starzy i Kępicy został wybrany na radnego Rady Gminy Świerzno.

16 listopada 2014 roku, w okręgu wyborczym nr 14 po 33 głosy zdobyli Waldemar Kaproń z komitetu Wspólnie Ku Lepszemu oraz Piotr Lańczak z Inicjatywy Gospodarczej. W wyniku przeprowadzonego losowania przez Gminną Komisję Wyborczą mandat przypadł Piotrowi Lańczakow. Karpoń postanowił odwołać się do Sądu, gdyż w trakcie wyborów wydano błędnie siedem kart wyborczych.

Sąd uwzględnił m.in. oświadczenia mieszkańców tego okręgu. Stwierdził nieważność wyboru radnego, który wylosował mandat oraz wygaśnięcie tego mandatu. I nakazał ponowne wybory.

– Cieszę się z tego powodu. Trudno to na szybko skomentować, wszystko zależało od ludzi. Widocznie doceniono mój wkład w to co robię dla społeczeństwa – powiedział w rozmowie z naszą redakcją nowo wybrany radny.

Na Waldemara Kapronia głosowało 46 wyborców, Piotr Lanczak zdobył 28 głosów, Dariusz Janas uzyskał 6 głosów.

kamienskie.info