Coraz to nowe ulgi, przywileje i korzyści. Jak pisze jeden z naszych Czytelników – Rządzący chcą stworzyć bezproduktywne społeczeństwo? Niektórzy w ramach dobrej zmiany mają teraz dobrze, ale kosztem tych, którzy na to faktycznie pracują. Można się spodziewać, że w najlepsze będzie więc trwać „produkcja” spolegliwego, hedonistycznego suwerena – stwierdza, przedstawiając hipotetyczną historię, mocno osadzoną w aktualnych realiach naszego życia. Zgadzacie się z nim?

Waldek Kowalski, czyli samo życie w Polsce nowego porządku. Waldek ma żonę i piątkę dzieci. Oboje są bezrobotni. Ciężka sytuacja prawda? Waldek ledwo skończył podstawówkę, a później posiedział trochę z kumplami na ławce, bo co miał robić ? Waldek jest leniwy, do ciężkiej pracy nie pójdzie, a dobrze płatnej nie dostanie, bo nie chciało mu się uczyć. Ale Waldek nie jest głupi. Wziął ślub z koleżanką i narobił dzieci.

Państwo Kowalscy: DOSTALI na początek mieszkanie socjalne, bez czynszu oczywiście, DOSTAJĄ również co miesiąc 1100 zł zasiłku dla bezrobotnych, 2000 zł z 500+ i 500 zł zasiłku socjalnego, bez dodatków. Z pomocy społecznej i Caritasu DOSTAJĄ ubrania, jedzenie, węgiel, sprzęt RTV i AGD, pomoce szkolne dla dzieci i kolonie oraz zajęcia pozaszkolne.

Waldek nie robi nic, bo nie musi. Czasami jak znudzi mu się przepijanie z kolegami nie swoich pieniędzy to pojedzie na kilka miesięcy do Holandii na sadzonki, gdzie niewiele robiąc DOSTANIE 1000 euro miesięcznie. Oczywiście na czarno. Jego żona jak się bardzo nudzi to zajmuje się robieniem paznokci i fryzur koleżankom,oczywiście też na czarno, oraz sprzedawaniem znajomym nadwyżek wszystkiego co DOSTAJĄ z Caritasu, albo tego czego nie potrzebują a i tak dostają.

Dzięki nowemu rządowi Waldek nie płaci podatków, bo wzrosła kwota wolna, od przyszłego roku będzie miał darmową opiekę medyczną mimo, że nie jest ubezpieczony. A w przyszłości dostanie emeryturę obywatelską mimo, że nie płaci składek. Waldek czasami lubi pośmiać się z tych którzy sponsorują mu życie. Waldek wie na kogo będzie znowu głosował