DSCN7010

W poniedziałek 22.08 rozpoczęła się realizacja jednego ze zwycięskich projektów biorących udział w konkursie na inicjatywy lokalne w Gminie Golczewo w ramach – ruszyły Warsztaty tańca i akrobatyki DANCE & FLAY. Ich inicjatorem była nieformalna grupa Dance mom, która wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu zrealizowała zajęcia.

Zajęcia te dedykowane były ok. 40-osobowej grupie dzieci i młodzieży w wieku 7 – 15 lat. Bez znaczenia był fakt, czy dzieci kiedykolwiek wcześniej miały do czynienia z warsztatami tanecznymi czy akrobatycznymi – w zajęciach udział mógł wziąć każdy! Zgłoszenia do udziału w warsztatach napływały w bardzo szybkim tempie i w dużej ilości. Łącznie do udziału w nich zgłosiło się 41 uczestników.

DSCN7021

Dzieci i młodzież zostały podzielone na 2 grupy warsztatowe, które pod okiem instruktorów tańca i akrobatyki trenowali przez 4 dni. Każda z grup miała szansę  pod opieką Michała Pawłowskiego finalisty You Can Dance nauczyć się podstaw Hip-Hopu, a pod opieką Magdaleny Gracy mistrzyni świata Street Dance Show wziąć udział w warsztatach Street Jazz, Pop i Jazz.

DSCN7055

Dużą atrakcją były także warsztaty akrobatyki prowadzone przez Artura Bednarczyka. W ich trakcie dzieci i młodzież wylewały siódme poty by osiągnąć cel dający im samym ogromną satysfakcję – perfekcyjne wykonanie podstawowych ewolucji akrobatycznych.

DSCN7142

Wysiłek popłacił. Uczestnicy podsumowali warsztaty krótkim ale bardzo bogatym finałowym występem, który odbył się w GOKiS w czwartek 25.08. Podczas finału niejeden z gości nie mógł uwierzyć w to, że dzieciom udało się zapamiętać tyle mini-układów. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów, a prowadzący pamiątkowe podziękowania.

P1100501

Najważniejsze jest to, że wszystkie dzieci biorący udział w zajęciach były bardzo zadowolone z udziału w warsztatach tańca i akrobatyki DANCE & FLAY.  Mimo zmęczenia i bolących mięśni ćwiczyli z uśmiechami na twarzach i nie odpuszczali.  Gratulujemy im zapału i pięknego finału. Instruktorom i inicjatorom dziękujemy za wkład i zaangażowanie w realizację projektu.

P1100668

Dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne