DSC03711

Polski Bałtyk będzie jednym z hitów lata – przewidują Włosi. Portal turystyczny HomeToGo.it sprawdza ceny i miejsca dla wczasowiczów w Europie, a w jednym z rozdziałów raportu o wakacjach 2016 skupia się na Polsce i polskim morzu. I pisze, że są tu „niesamowite krajobrazy” oraz że to „ciekawe miejsce dla tych, którzy chcą zobaczyć coś nowego”.

Wśród zalet polskiego morza turystyczni eksperci wymieniają niewielki wzrost cen latem w porównaniu do innych pór roku. To na tle znacznych podwyżek w Chorwacji i w Hiszpanii, gdzie nocleg w wakacje jest o ponad 40 procent droższy niż wiosną. W Polsce – ta cena wzrasta o 25 procent.

Włosi wyliczają, że za tygodniowy pobyt w Pobierowie lub Międzyzdrojach, które według portalu należą do najdroższych polskich miast, sześcioosobowa grupa zapłaci mniej niż 700 euro. To dwa razy taniej niż w najlepszych włoskich i hiszpańskich kurortach.

Według Polskiej Organizacji Turystycznej co roku Polskę odwiedza ponad 300 tysięcy Włochów. Raport portalu HomeToGo powstał na podstawie konsultacji z ponad dwustoma biurami podróży.

Tobiasz Madejski
Radio Szczecin