Odwiert

24 maja br. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Wysokiej Kamieńskiej dotyczące inwestycji w pobliżu ich miejscowości. W rozmowach wzięli udział przedstawiciele firmy PGNiG Marcin Koba i Jakub Siewko, przedstawiciel firmy Węglobud S.A. Stanisław Pąsik oraz Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk.

Firma PGNiG będzie dokonywała odwierty na terenie gminy w pobliżu Wysokiej Kamieńskiej w związku z planowanym zadanie geologicznym pn. „Wiercenie otworu poszukiwawczego Stawno 1”.

W związku z tym, firma ta zobowiązała się do wzmocnienie drogi przy ul. Wiejskiej od drogi wojewódzkiej nr 106 do granicy z rzeką Wołczenicą. Na czas prowadzenie odwiertów przedmiotową drogą będzie poruszać się ciężki sprzęt. Po zakończeniu inwestycji Węglobud i PGNiG zadeklarowały modernizację drogi tj. położenia nakładki asfaltowej oraz budowę jeszcze w tym roku chodnika po obu stronach ulicy Wiejskiej.

Jednocześnie informujemy, że w okresie trwania odwiertów (ok. 6 miesięcy) w tym rejonie będzie wzmożony ruch ciężkiego sprzętu. W związku z prowadzonymi inwestycjami przez Węglobud i PGNiG, firmy te deklarują dofinansowanie wydarzeń rekreacyjnych i kulturalnych na terenie gminy Golczewo.

UM w Golczewie