15235374_1606875802953659_1766593312699751593_o

To się nazywa tempo! Mieszkańcy Unina od lat borykali się z brakiem chodnika prowadzącego do świetlicy. W końcu się udało! Podczas sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w najbliższy wtorek (29.11) radni mają zdecydować w sprawie przyznania środków na ten cel. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt… że prace rozpoczęły się przedwczoraj (23.11) bez zabezpieczania w budżecie pieniędzy na to zadanie. 

Prace przy budowie chodnika do Świetlicy rozpoczęte. Trud i wysiłek w Powiecie opłacał się będziemy mieli nowe bezpieczne dojście do świetlicy wielkie podziękowanie naszym Radnym Powiatowym – nie ukrywają radości mieszkańcy Unina, na facebookowym profilu tego sołectwa.

unino

Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały przebudowa ma pochłonąć 15 tys. złotych. W najbliższy wtorek (29.11) radni mieli dopiero zdecydować o wprowadzeniu 7,5 tys. zł dotacji od gminy Wolin oraz przeznaczyć 7,5 tys. zł a własnego budżetu i przekazać obie sumy Zarządowi Dróg Powiatowych.

Jak to możliwe, że roboty rozpoczęto? Czy nie jest to naruszenie dyscypliny finansów publicznych? Co by się stało gdyby radni nie zdecydowali się przekazać środków na inwestycje?

Nic mi na ten temat nie wiadomo, że rozpoczęto jakieś pracemówi w rozmowie z naszą redakcją starosta Józef Malec. Rozmowny nie był także wicestarosta Marek Matys, któremu podlega Zarząd Dróg Powiatowych. – To sądzę, że to jest pytanie do pana Marcina Kwiatkowskiego, to prowadzi Zarząd Dróg – stwierdza krótko wicestarosta.

Marcin Kwiatkowski z Zarządu Dróg Powiatowych tłumaczy, że wykonawca rozpoczął prace we własnym zakresie. – Wykonawca, z którym mam być zawarta umowa po sesji, wszedł na ten teren na własne ryzyko i rozpoczął prace – tłumaczy samowolę dyrektor ZDP.